მესამე სამუშაო ჯგუფის წევრები:

1. ფონდი “კავკასიის ეკოლოგია“ – მანანა დევიძე
2. ადამიანის უფლებათა ცენტრი – ნინო ცაგარეიშვილი
3. მსოფლიო გამოცდილება საქართველოსთვის-გიორგი მუხიგულიშვილი
4. კავკასიის გარემოსდაცვითი არასამთავრობო ორგანიზაციების ქსელი (CENN ) -რევაზ გეთიაშვილი
5. თავისუფალი არჩევანი -ლელა დანგაძე
6. სამეცნიერო-ინტელექტუალური კლუბი „თაობათა დიალოგი“ – ნუგზარ კოხრეიძე
7. ა.ი.პ. „ენერგოეფექტურობის ცენტრი საქართველო“ – გიორგი აბულაშვილი
8. ენერგოეფექტურობის ფონდი – ვახტანგ ზარქუა
9. აგროსერვისი – დავით თამარაშვილი
10. დიდი ბრიტანეთის საქველმოქმედო ორგანიზაცია ასოციაცია „OXFAM” – ის საქართველოს წარმომადგენლობა – გიორგი დათუსანი
11. სტუდია მონიტორი – ნანა ბიგანიშვილი, ნინო ზურიაშვილი
12. ქალთა პოლიტიკური რესურს ცენტრი – ნანა მჟავანაძე
13. კავშირი ”ეკოტექი” – თემურ ვეკუა
14. სათემო ფონდი ”ადგილის დედა” – გიორგი ძამუკაშვილი
15. საქართველოს ენერგო-რესურსების ეფექტურად გამოყენების ასოციაცია – ნუგზარ უფლისაშვილი, ანზორ დუნდუა
16. საქართველოს საერთაშორისო განვითარების სააგენტო – გიორგი მაღრაძე
17. ასოციაცია „მწვანე ალტერნატივა“ – ირინა სვანიძე, დავით ჭიპაშვილი
18. საქართველოს ალიანსი უსაფრთხო გზებისთვის – ეკა ლალიაშვილი, მაია ქობალია
19. საქართველოს წითელი ჯვრის საზოგადოება – ქეთევან გორდელაძე
20. ფონდი ”პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის” – გელა კვაშლავა, ირაკლი იზორია
21. იმერეთის მხარის მეცნიერთა კავშირი ,,სპექტრი” – ქეთევან ცხაკაია
22. კავშირი მდგრადი განითარებასთვის ,,ეკოვიჯენ’’ – სერგი სოფაძე, ირინე ჯაფარიძე, ეთერ ჯინჭარაძე
23. ასოციაცია – საზოგადოება განვითარებისათვის – ნათელა გიუნაშვილი, დავით შველიძე
24. სამოქალაქო განვითარებისა და ადამიანის უფლებათა ცენტრი- მანანა წულეისკირი
25. საქართველოს მწვანეთა მოძრაობა/დედამიწის მეგობრები- საქართველო – ნინო ჩხობაძე, რუსუდან სიმონიძე
26. ძეგლებისა და ღირსშესანიშნავი ადგილების საერთაშორისო საბჭოს საქართველოს ეროვნული კავშირი (ICOMOS საქართველო) – ნატო ცინცაბაძე
27. ფერმერთა უფლებების დაცვის ასოციაცია – ნანა ფიროსმანაშვილი
28. საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი – მარიამ შოთაძე
29. სამოქალაქო საზოგადოების და დემოკრატიის განვითარების ცენტრი – ინგა ხუციშვილი
30. საწარმოთა ინოვაციური განვითარების ცენტრი – თამაზ ვაშაკიძე
31. ასოციაცია და რადიო ”მწვანე ტალღა” – ნინო ჯოჯუა
32. თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტის პოლიტიკის ანალიზის ცენტრი – ალექსანდრე კაჭარავა
33. კავშირი გარემოს დაცვის საერთაშორისო კვლევითი ცენტრი – გრიგოლ აბრამია
34. რეპატრიანტთა კავშირი – დავით ბერიტაშვილი
35. ,,პი ემ სი“ კვლევითი ცენტრი – მარიამ საღარეიშვილი
36. საერთაშორისო ორგანიზაციის „მერსი ქორფს“ – ის წარმომადგენლობა საქართველოში – ირაკლი ქასრაშვილი
37. საქართველოს ასოციაცია ”ქალი და ბიზნესი” – რევაზ ბურჭულაძე
38. საერთაშორისო ბიზნესის და ეკონომიკური განვითარების ცენტრი – დავით ცისკარიძე
39. საქართველოს ახალგაზრდა ენერგეტიკოსთა ასოციაცია
40. ჰაინრიჰ ბიოლის ფონდის სამხრეთ კავკასიის რეგიონალური ბიურო – თამარ ანთიძე
41. სოფლად თემთა განვითარების სააგენტო – ნინო გამისონია
42. ჰელსინკის მოქალაქეთა ასამბლეის საქართველოს ეროვნული კომიტეტი – ნანა მეფარიშვილი
43. მწვანე დედამიწა – ოქსანა ბუგრიმენკო
44.ასოციაცია კავკასიის განვითარების ჯგუფი – ქეთევან არჩაია
45.სოციალური დაცვის ლიგა – ალექსანდრე გოგრიჭიანი
46. კავკასიის ახალგაზრდული კავშირი – სალომე ბოხუა

47. ახალი თაობა დემოკრატიული არჩევნები – დიმიტრი ლალიაშვილი
48. ველური ბუნების დაცვის საზოგადოება “ჭაობი” – ნათელა ტეტემაძე
49. ,,ქართველებს, აფხაზებსა და ოსებს შორის მშვიდობის სამოქალაქო პლატფორმა“ – ნატო არღვლიანი
50. სოციალური მონიტორინგის ცენტრი – ელისაბედ გოგიაშვილი
51. რეგიონალური მართვის და ეკონომიკური განვითარების ცენტრი – თინათინ ნადარაია

52. ა(ა)იპ „აგრო-სერვის კონსალტინგი“ – ირაკლი ჯავახიშვილი