პირველი სამუშაო ჯგუფიის წევრები:

  1. ადამიანის უფლებათა ცენტრი – ალეკო ცქიტიშვილი
  2. ქუთაისის განათლების განვითარების და დასაქმების ცენტრი – სოფიო კუპატაძე
  3. თავისუფალი არჩევანი – თამარ წერეთელი
  4. საქართველოს პროფესიული კავშრების გაერთიანება – ლაშა ბლიაძე
  5. ასოციაცია „დეა“ – მადონა ხარებავა
  6. ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი – გიორგი კლდიაშვილი
  7. ადამიანის უფლებათა პრიორიტეტი – ლია მუხაშავრია
  8. ადგილობირივი დემოკრატიის სააგენტო საქართველო – ნინო ხუხუა
  9. ასოციაცია “მშვიდობიანი და საქმიანი კავკასია” – ავთანდილ ხაზალია
  10. წამების, ძალადობისა და გამოხატული სტრესული ზემოქმედების მსხვერპლთა ფსიქო – რეაბილიტაციის საერთაშორისო ცენტრი “ემპათია“- მარიამ ჯიშკარიანი
  11. აფხაზეთი – ჩემი სახლი – სალომე კაპანაძე
  12. ასოციაცია ”მერკური” – ნანა თოდუა
  13. ადამიანის ჰარმონიული განვითარების ხელშემწყობი საზოგადოება – წოვინარ ნაზაროვა
  14. გორის საინფორმაციო ცენტრი – მიხეილ ჩიტაძე
  15. ადამიანის უფლებათა სახლი – ნათია თავბერიძე
  16. ინოვაციებისა და რეფორმების ცენტრი – მარიამ ჭუმბურიძე
  17. ახალი თაობა დემოკრატიული საქართველოსათვის – ტატიანა (ნატალია) ხოხიაშვილი
  18. სტუდია მონიტორი – ნანა ბიგანიშვილი
  19. ქალთა პოლიტიკური რესურს ცენტრი – ლია ნადარაია
  20. კულტურულ-ჰუმანიტარული ფონდი ”სოხუმი” – ალლა გამახარია
  21. პედაგოგთა კავშრი „განათლება და სამყარო“ – მერი ლობჟანიძე
  22. საერთაშორისო ასოციაცია ”კივიტას გეორგიკა” – გიორგი მესხიძე
  23. ნაციონალიზმისა და კონფლიქტტების კვლევის ინსტიტუტი – ნინო კალანდარიშვილი
  24. საზოგადოებრივი პოლიტიკის ინსტიტუტი – ნანა სუმბაძე
  25. სათემო ფონდი ”ადგილის დედა” – გიორგი ძამუკაშვილი
  26. ევროპულ დემოკრატიული ცენტრი – ირაკლი შეთეკაური
  27. სამოქალაქო კულტურის საერთაშორისო ცენტრი – კონსტანტინე კანდელაკი
  28. უფლებები საქართველო (ყოფილი კონსტიტუციის 42-ე მუხლი) – ლადო მკერვალიშვილი
  29. საქართველოს გაეროს ასოციაცია – ოთარ ქანთარია
  30. ასოციაცია „მწვანე ალტერნატივა“ – მანანა ქოჩლაძე
  31. იძულებით გადაადგილებულ ქალთა ასოციაცია ”თანხმობა” – იულია ხარაშვილი, ვანო ხარაშვილი
  32. საქართველოს რეგიონულ მაუწყებელთა ასოციაცია – ნათია კუპრაშვილი
  33. ფონდი ”ღია საზოგადოება -საქართველო” – ივანე ჩხიკვაძე
  34. ქალთა ინიციატივების მხარდამჭერი ჯგუფი – ეკატერინე აღდგომელაშვილი
  35. “ჯანმრთელი ბავშვები” – მედეა აბრამია
  36. კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისთვის – მაია ბიბილეიშვილი
  37. საქართველოს წითელი ჯვრის საზოგადოება – მარიამ რომელაშვილი
  38. სტუდია ”რე” – მამუკა ყუფარაძე
  39. ფონდი ”პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის” – გელა კვაშლავა, ირაკლი იზორია
  40. ლევან მიქელაძის სახელობის ფონდი – თამთა დარსალია
  41. სამცხე-ჯავახეთის რეგიონული ასოციაცია ტოლერანტი – ცირა მესხიშვილი
  42. დემოკრატიულ ინიციატივათა საერთაშორისო ცენტრი – მერი კაპანაძე
  43. პარტნიორობა ადამიანის უფლებებისთვის – ანა აბაშიძე, ანა არგანაშვილი
  44. საზოგადოების განვითარების აკადემია – რომა დოლაბერიძე
  45. სამოქალაქო განვითარებისა და ადამინის უფლებათა ცენტრი – ხათუნა ჩარგაზია
  46. სამოქალაქო ფორუმი მშვიდობისთვის – ლალი ომიაძე
  47. “მარნეულის დემოკრატ ქალთა საზოგადოება” – ოლღა ენდელაძე
  48. ასოციაცია სკოლა-ოჯახი-საზოგადოება – ირინა კიკვაძე
  49. საქართველოს მწვანეთა მოძრაობა/დედამიწის მეგობრები- საქართველო – მარიკა ფიროსმანაშვილი
  50. სამოქალაქო საზოგადოების ინსტიტუტი – ვაჟა სალამაძე/ნათია აფხაზავა
  51. საქართველოს ჟურნალისტური ეთიკის ქარტია – მარიამ გოგოსაშვილი
  52. საზოგადოებრივი დამცველი – ირინა ფუტკარაძე
  53. ევროპული ინიციატივა – ლიბერალური აკადემია თბილისი – ლაშა ტუღუში
  54. ფერმერთა უფლებების დაცვის ასოციაცია – მარიამ გოგინაშვილი
  55. საქართველოს პედაგოგთა და მეცნიერთა თავისუფალი პროფკავშირი – მარინა ალუღიშვილი
  56. ციხის საერთაშორისო რეფორმა – ცირა ჭანტურია
  57. საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი – ეკა ურუშაძე
  58. სამოქალაქო საზოგადოების და დემოკრატიის განვითარების ცენტრი – ინგა ხუციშვილი
  59. საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია – ნიკა სიმონიშვილი
  60. ადამიანის უფლებათა დაცვისა და პატიმართა სოციალური უზრუნველყოფის საერთაშორისო ორგანიზაცია – გიორგი თევზაძე
  61. ჯანმრთელი სამყარო – ელენე მაღრაძე
  62. საქართველოს გეოსტრატეგიული და ევრო-ატლანტიკური ინტეგრაციის კვლევების ინსტიტუტი – ვახტანგ მაისაია
  63. განვითარებისა და დემოკრატიის ცენტრი – ქეთევან ჩაჩავა
  64. სამოქალაქო საბჭო თავდაცვის და უსაფრთხოების საკითხებში – შორენა ლორთქიფანიძე
  65. მეწარმე ქალთა ფონდი – ინგა მაღლაფერიძე
  66. ასოციაცია და რადიო ”მწვანე ტალღა” – მანანა ჯახუა
  67. ევროპის იურისტ სტუდენტთა ასოციაცია საქართველო – ქეთევან მჭედლიშვილი
  68. თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტის პოლიტიკის ანალიზის ცენტრი – ნათია სამუშია
  69. მედიის განვითარების ფონდი – თამარ კინწურაშვილი, მარიამ ახალკაცი
  70. საქართველოს რეფორმების ასოციაცია – გიორგი გოგუაძე
  71. საქართველოს ასოციაცია ”ქალი და ბიზნესი” – თინათინ ბაიაშვილი
  72. პრესის საერთაშორისო ინსტიტუტის საქართველოს კომიტეტი – ნათია კობერიძე
  73. საქართველოს პრესის ასოციაცია – მალხაზ გაგუა
  74. საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტი – სალომე კანდელაკი
  75. საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაცია – თამარ მუმლაძე, გიორგი ბოკერია
  76. მშვიდობის, დემოკრატიის და განვითარების კავკასიური ინსტიტუტი – გია ნოდია
  77. საარჩევნო გარემოს განვითარების ცენტრი – თამილა ფერაძე
  78. ძალადობისაგან დაცვის ეროვნული ქსელი – ნატო შავლაყაძე, ელისო ამირეჯიბი
  79. ჰაინრიჰ ბიოლის ფონდის სამხრეთ კავკასიის რეგიონალური ბიურო – მალხაზ სალდაძე
  80. უმცირესობის საკითხთა ევროპული ცენტრი – ევა ჩილინსკი
  81. ჟურნალისტური კვლევის ცენტრი – მაია მორგოშია
  82. საქართველოს აზერბაიჯანელ ქალთა კავშირი – ლეილა სულეიმანოვა
  83. სამოქალაქო საზოგადოების განვითარების ინსტიტუტი – საბინა ტალიბოვა
  84. სოფლად თემთა განვითარების სააგენტო – კორნელი გურული
  85. სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოება – ნინო დოლიძე/თორნიკე ზურაბაშვილი
  86. საქართველოს მედიამონიტორინგის ცენტრი – ია მამალაძე
  87. ახალგაზრდები სამართლიანობისთვის – საქართველო -სოფო ცხოვრებაძე
  88. საერთო სამოქალაქო მოძრაობა ”მრავალეროვანი საქართველო” – არნოლდ სტეფანიანი
  89. ფონდი ”ALPE”– ზურა გუნცაძე 
  90. ქალთა საინფორმაციო ცენტრი – მამუკა გაჩეჩილაძე
  91. ჯუნიორ ეჩივმენტი საქართველო – ნინო თალაკვაძე
  92. მეგობრობის ხიდი ქართლოსი – ლევან გეგეშიძე
  93. განვითარებისა და ჩართულობის ცენტრი – აგიტ მირზოევი, გიორგი მარჯანიშვილი
  94. ჰელსინკის მოქალაქეთა ასამბლეის საქართველოს ეროვნული კომიტეტი (hCa GNC) – ნინო ლომსაძე
  95. ასოციაცია კავკასიის განვითარების ჯგუფი – ქეთევან ნადირაშვილი
  96. სოციალური დაცვის ლიგა – ბელა სონღულაშვილი
  97. თომას ჯეფერსონის კვლევითი ცენტრი – თორნიკე შურღულაია
  98. კავკასიის ახალგაზრდული კავშირი – გიორგი აზარიაშვილი
  99. მწვანე კავკასია – გიორგი აბულაძე
  100. ახალი თაობა დემოკრატიული არჩევნები – ქეთევან ქართველიშვილი
  101. ბავშვი, ოჯახი, საზოგადოება – მაია ბიბილეიშვილი
  102. გაერთიანება ჯანმრთელობისა და განათლებისთვი – თინათინ თარაშვილი
  103. საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრი –  გოგიტა ღვედაშვილი
  104. თავისუფალი მედია სივრცე – ნინო ვაშალომიძე
  105. ველური ბუნების დაცვის საზოგადოება „ჭაობი“ – იზოლდა მაჭუტაძე
  106. ადამიანის უფლებების კვლევის ცენტრი – დავით თოთაძე
  107. დემოკრატიის კვლევის ინსტიტუტი – უჩა ნანუაშვილი, თამარ ხიდაშელი
  108. ,,ქართველებს, აფხაზებსა და ოსებს შორის მშვიდობის სამოქალაქო პლატფორმა“ – ნატო არღვლიანი
  109. ირის ჯგუფი  – მრავალფეროვნების მართვა – ანა ვირსალაძე
  110. სოციალური მონიტორინგის ცენტრი – გიორგი რუხაძე
  111. სტრატეგიული კომუნიკაციების ცენტრი – საქართველო – გიორგი მოლოდინი
  112. ასოციაცია ჰერა – ნინო წულეისკირი
  113. „ჯეოქეისი“ – ვიქტორ ყიფიანი
  114. სამოქალაქო განათლების პედაგოგთა ფორუმი – მაკა ბიბილეიშვილი, ნატო გამცემლიძე
  115. ახალგაზრდები მშვიდობისა და თანასწორობისთვის – არჩილ წულაია
  116. ევროპულ დემოკრატიული ცენტრი – ირაკლი შეთეკაური
  117. „ფსიქო-სოციალური დაცვა, უსაფრთხოება და ინტეგრაცია” – მაგდა კოტრიკაძე
  118. ბუღალტერთა კავშირი – ტატიანა ბერიძე
  119. დემოკრატიის ინდექსი – საქართველო – ეკატერინე ციმაკურიძე, ქეთევან ჯაფარიძე
  120. ევროპულ-ქართული ინსტიტუტი – გიორგი მელაშვილი
  121. თავისუფლება და თანასწორობა – თამარ წილოსანი
  122. დემოკრატიული ინიციატივების ცენტრი – ანასტასია ცალუღელაშვილი