Member organisations of Working Group I I I

  1. Foundation “Caucasus Environment” – Manana Devidze
  2. Civil Development and Human Rights Center – Nino Tsagareishvili
  3. World Experience for Georgia – Giorgi Mukhigulishvili
  4. Caucasus Environmental NGO network (CENN) – Revaz Getiashvili
  5. Free Choice – Lela Dangadze
  6. Research-Intellectual Club “Dialogue of Generations” – Nugzar Kokhreidze
  7. Energy Efficiency Centre Georgia – Giorgi Abulashvili
  8. Energy Efficiency Foundation – Vakhtang Zarkua
  9. “Agroservice” – David Tamarashvili
  10. OXFAM Georgia – Giorgi Datusani
  11. Studio Monitor – Nana Biganishvili, Nino Zuriashvili
  12. Women’s Political Resource Center – Nana Mzhavanadze
  13. Union “Ecotech” – Temur Vekua
  14. Community Foundation GENIUS LOCI – Giorgi Dzamukashvili
  15. Association for the efficient use of the Georgian energy resources – Nugzar Uflisashvili, Anzor Dundua
  16. Georgia International Development Agency – Giorgi Maghradze
  17. Association “Green Alternative” – Irina Svanidze, David Tchipashvili
  18. Georgia Alliance for Safe Roads – Eka Laliashvili, Maia Kobalia
  19. Georgian Red Cross Society – Ketevan Gordeladze
  20. Partnership For Road Safety – Gela Kvashilava, Irakli Izoria
  21. Imereti Union of Science – “SPECTRI” – Ketevan Tskhakaia
  22. Union for sustainable development “Ecovision – Sergi Sophadze, Irine Japaridze, Eter Jincharadze
  23. Community Development Association – Natela Giunashvili, David Shvelidze
  24. Civil Development and Human Rights Center – Manana Tsuleiskiri
  25. The Greens Movement of Georgia – Nino Chkhobadze, Rusudan Simonidze
  26. Georgian National Committee of International Council On Monuments and Sites ICOMOS Georgia – Nato Tsintsabadze
  27. Association for the Farmers’ Rights Defence – Nana Phirosmanashvili
  28. The Center for Strategic Research and Development of Georgia – Mariam Shotadze
  29. Civil Society and Democracy Development Center – Inga Khutsishvili
  30. Enterprise Innovation Development Center – Tamaz Vashakidze
  31. Association and Radio “Green Wave” – Nino Jojua
  32. International Center for Environmental Research – Grigol Abramia
  33. Repatriates’ Union – David Beritashvili
  34. PMC Research Center – Mariam Saghareishvili
  35. Mercy Corps Georgia – Irakli Kasrashvili
  36. Georgian Association “Woman in Business” – Revaz Burchuladze
  37. International Business and Economic Development Centre – David Tsiskaridze
  38. Association of Young Professionals in Energy of Georgia
  39. Heinrich Boell Foundation South Caucasus Regional Office – Tamar Antidze
  40. Rural Communities Development Agency – Nino Gamisonia
  41. Helsinki Citizens’ Assembly Georgian National Committee – Nana Mepharishvili
  42. Green Earth – Oksana Bugrimenko
  43. Association „Caucasus Development Group“ – Ketevan Archaia
  44. League of Social Defense – Aleksandre Gogrichiani
  45. Caucasus Youth Union – Salome Bokhua
  46. Wild Nature Conservation Society “Tchaobi” – Natela TetemaZe
  47. A civil platform for peace between Georgians, Abkhazians and Ossetians – Nato Argliani
  48. Centre for social  Monitoring – Elisabed Gogiashvili
  49. Regional Governance and Economic Development Center – Tinatin Nadaraia
  50. Agro Service consulting – Irakli Javakhishvili