Member organisations of Working Group I I

  1. Friedrich Ebert Stiftung – Ia Tikanadze
  2. Foundation “Caucasus Environment” – Levan Tskhakaia
  3. Human Rights Centre – Nino Tlashadze
  4. Kutaisi Education Development and Employment Centre – Giorgi Chumburidze
  5. Energy Efficiency Foundation – Vakhtang Zarkua
  6. “Agroservice” – Inga Lagoshvili
  7. People’s Harmonious Development Society – Irakli Kldiashvili
  8. Association of Tea Producers Georgia “Georgian Tea” – Tengiz Svanidze
  9. Peaceful and Business Caucasus – Alu Gamakharia, Vladimer Kvitatiani
  10. OXFAM Georgia – Levan Dadiani
  11. The Association of Business Consulting Organizations of Georgia – Konstantine Jghenti
  12. Studio Monitor – Nino Zuriashvili
  13. Women’s Political Resource Center – Ivane Nemsadze
  14. Georgian Vocational Education Foundation – Mzia Nakashidze
  15. Georgian Chamber of Commerce and Industry – Nato Chikovani, David Baramidze
  16. Economic Policy Research Centre (EPRC) – Nino Evgenidze
  17. Civitas Georgica – Giorgi Meskhidze
  18. Biological Farming Association “Elkana” – Manana Tsulaia
  19. Georgia International Development Agency – Giorgi Bakhturidze
  20. Association European Studies for Innovative Development in Georgia – Oleg Shatberashvili
  21. International Business Development and Investment Promotion Centre – Zviad Eliziani
  22. Georgia Alliance for Safe Roads – Nanuka Kezevadze
  23. Partnership For Road Safety – Gela Kvashilava, Irakli Izoria
  24. Community Development Association – Natela Giunashvili
  25. Georgian Farmer’s Association – Tamar Toria
  26. Levan Mikeladze Foundation – Ekaterine Baramidze
  27. Civil Forum for Peace – Dimitri Kaulashvili
  28. The Greens Movement of Georgia – Marina Zhordania, Nikolz Inashvili
  29. EU-Georgia Business Council – Giorgi Kacharava
  30. International Center for Advancement of Research, Technology & Innovation – Giorgi Kacharava
  31. Association for the Farmers’ Rights Defence – Nana Phirosmanashvili
  32. International Foundation “LEA” – Lali Manasheridze
  33. Georgian Progressive Forum – Otar Grigolia, Giorgi Kakabadze
  34. The Center for Strategic Research and Development of Georgia – Lia Todua
  35. Journalism Resource Center – Nugzar Suaridze
  36. Civil Society and Democracy Development Center – Mariam Maisuradze
  37. Enterprise Innovation Development Center – Tamaz Vashakidze
  38. Association “Atinati” – Akaki Koroshinadze
  39. Association and Radio “Green Wave” – Nino Jakhua
  40. International Society “Caucasian Mosaic” – Nino Popiashvili
  41. Repatriates’ Union – Temur Zakradze
  42. Georgia’s Reforms Associates – Mariam Tsitsakashvili
  43. PMC Research Center – Tamar Medulashvili
  44. Mercy Corps Georgia – Lika Marghania
  45. Georgian Association “Woman in Business” – Nino Elizbarashvili
  46. Georgian Foundation for Strategic and International Studies – Kakha Gogolashvili
  47. International Business and Economic Development Centre – David Tsiskaridze
  48. Rural Communities Development Agency – Mariam Svanidze
  49. Media Monitoring Centre of Georgia – Tinatin Dvalishvili
  50. Georgian Producers Federation – Levan Silagava, Edisher Mamaladze, Irakli Gachechiladze, Nikoloz Khundzikashvili
  51. Women’s Information Centre – Nazi Burduladze
  52. Junior achievement of Georgia – Ronald Gakhokidze
  53. Bridge of Friendship – Kartlosi – Levan Gegeshidze
  54. Caucasus Institute for Economic and Social Research – Natia Daghelishvili
  55. International Fund of Sustainable Development – Levan Sisvadze
  56. Helsinki Citizens’ Assembly Georgian National Committee – Eter Khanjaliashvili
  57. Association “Caucasian Genetics” – Tamar Kachashvili
  58. Charity Humanitarian Center “Abkhazia” _Davit Guchua
  59. Association „Caucasus Development Group“ – Eka Ketiladze
  60. Guria Agribusiness Center – Aleko Mameshvili, Tamar Khomeriki, Irine Mekerishvili
  61. League of Social Defense – Sophio Kharebava-Mandzulashvili
  62. Union – Association “Agora” – Valeri Basaria
  63. Wild Nature Conservation Society “Tchaobi” – Izolda Matchutadze
  64. Georgian Turism Association – Natalia kvachantiradze, Nina Kekelidze
  65. A civil platform for peace between Georgians, Abkhazians and Ossetians – Nato Argliani
  66. Strategic Communications Centre – Georgia – Davit Dzidzishvili
  67. Tourism Association of Guria  – Richard Totochava, Kakhaber Totochava
  68. Tourism Institute – Mamuka Berdzenishvili
  69. Regional Governance and Economic Development Center – Tinatin Nadaraia
  70. “Geocase – Lika Tchipashvili
  71. Agro Service consulting – Irakli Javakhishvili
  72. Youth for Peace and Equality – Archil Tsulaia
  73. Democracy Index – Sakartvelo – Ekaterine Tsimakuridze, Ketevan Jafaridze
  74. Accoutants Union – Tatiana Beridze
  75. Liberty and Equality – Tamar Tsilosani
  76. Europe-Georgia Institute – Giorgi Melashvili