Member organisations of Working Group I V

  1. Free Choice – Tinatin Rostiashvili
  2. Research-Intellectual Club “Dialogue of Generations” – Gvantsa Totadze
  3. Association “Psychea” – Elene Makaridze
  4. Human Rights Priority – Nino Kavkasidze
  5. Local Democracy Agency Georgia – Maka Tsertsvadze
  6. Student Youth Council – Natia Gigiadze, Kakhaber Lomadze
  7. Association “MERKURI” – Oleg Kikava
  8. Rehabilitation Centre for Victims of Torture, Violence and Pronounced Stress Impact – EMPATHY – Kakha Mikadze
  9. International Center of Geopolitical research – Nato Bachiashvili
  10. Peaceful and Business Caucasus – Alu Gamakharia, Meri Gvadzabia
  11. Youth Association “Droni” – Giorgi Kikalishvili
  12. Save The Future Generation – Merab Gamsakhurdia, Ilona Biratova
  13. Disarmament and Non-violence – Rima Gelenava, Irma Gelenava
  14. Centre for Cultural Relations – Caucasian House – Tea Galdava
  15. Youth Alternative – Nukri Kvelashvili
  16. Foundation ”Multi- Ethnic Resource Centre on Civic Education Development” – Aleksandra Kalatozishvili
  17. Coalition Homecare Georgia – Ucha Vakhania
  18. Cultural-Humanitarian Fund “Sukhumi” – Tamar Gogokhia, Lali Shengelia
  19. Teachers’ Union “Education and Universe” – Nanuli Ramishvili
  20. Civitas Georgica – Keti Abazashvili
  21. Union “Article 42 of the Constitution” – Nikoloz Legashvili, Archil Chopikashvili
  22. UN Association of Georgia – Lasha Jugheli
  23. Association European Studies for Innovative Development in Georgia – Ineza Gagnidze
  24. IDP Association “Consent” – Iulia Kharashvili, Lika Marghania
  25. Coalition for Independent Living – Guna Bibieishvili
  26. Levan Mikeladze Foundation – Archil Gegeshidze, Mariam Jakeli, Natia Ghvinjilia
  27. Samtskhe-Javakheti Regional Association “Toleranti” – Tamar Samsonidze
  28. Youth Union Euro Club – Irakli Mzhavanadze, Anna Margalitadze
  29. International Center for Democratic Initiatives – Tariel Iremadze
  30. Civil Forum for Peace – Temur Arbolishvili
  31. Community Development Academy – Roma Dolaberidze, Mari Bolkvadze, Shorena Dolaberidze
  32. Society of Democrat Women of Marneuli – Mikheil Aslikiani
  33. The Greens Movement of Georgia – Lela Katcheishvili, David Sidamonidze
  34. National Association of Scientific Analytics of Georgia – Giorgi Tchiladze
  35. Public Advocacy – Demetre Lomadze
  36. Georgian National Committee of International Council On Monuments and Sites ICOMOS Georgia – Manana Tevzadze
  37. Association for the Farmers’ Rights Defence – Mariam Goginashvili
  38. International Foundation “LEA” – Marine Solomonishvili
  39. Association “Imedi” – Kristina Kilanava
  40. Journalism Resource Center – Nino Chanturia
  41. Civil Society and Democracy Development Center – Vladimer Bozhadze
  42. Healthy World – Tamta Chitava
  43. “School-Family-Society” Association – Lasha Mkurnalidze
  44. Women Enterprise” Fund Georgia – Meri Gelashvili
  45. Association and Radio “Green Wave” – Tamar Nikoladze
  46. European Integration Forum – Tamar Abashidze
  47. International Society “Caucasian Mosaic” – Naira Bepievi, Nino Popiashvili
  48. Repatriates’ Union – Leila Naroushvili
  49. Foundation for Media Development – Tina Gogoladze
  50. Caucasian House Georgia – Giorgi Shioshvili
  51. PMC Research Center – Irakli Barbakadze
  52. Georgian Association “Woman in Business” – Tamar Dolidze
  53. Young socialists of Georgia – Salome Adamia
  54. The Caucasus Institute for Peace, Democracy and Development – Tiko Tkeshelashvili
  55. Union “Anti-Violence Network of Georgia” – Nato Shavlakadze, Eliso Amirejibi
  56. Institute for the study of nationalism and conflict – Nino Kalandarishvili, Rusudan Marshania
  57. Association of Youth Journalists “New Vision” – Loriana Avetisiani
  58. Youth for Justice – Georgia – Lika Papunashvili
  59. United Public Movement “Multinational Georgia” – Amiran Gelashvili
  60. Foundation ALPE – Merab Basilaia
  61. Junior achievement of Georgia – Viktoria Kvartskhava
  62. Bridge of Friendship – Kartlosi – Megi Bibiluri, Arina Tavakarashvili
  63. Helsinki Citizens’ Assembly Georgian National Committee – Giorgi Gelashvili
  64. Abkhazeti – My Home – Salome Kapanadze
  65. Civil Development and Human Rights Center – Lela Gogichaishvili
  66. Charity Humanitarian Center “Abkhazia” – Thea Kacharava
  67. League of Social Defense – Guram Mazmishvili
  68. Thomas Jefferson Research Centre – Tornike Shurghulaia
  69. Caucasus Youth Union – Tamari Phruidze
  70. European Democratic Centre – Grigol Labartyava
  71. Child, Family, Society – Rati Papunashvili
  72. Small And Medium Telecom Operators Association of Georgia – Ucha Seturi
  73. Free Media Space – Xatuna Saluqvadze
  74. Georgian Center for Security and Development – Giorgi Goguadze
  75. Unite for Healthcare and Education – Ivlita Gogua
  76. Wild Nature Conservation Society “Tchaobi” – Natela Tetemadze
  77. Human Rights Research centre – Elizbar Totadze
  78. Iris Group – Margalita Jafaridze, Ana Virsaladze
  79. Centre for social  Monitoring – Mariam Rostiashvili
  80. World Vision International Georgia- Irakli Giorbelidze
  81. Youth Workers’ Association of Georgia – Gubaz Koberidze
  82. National Council of Youth Organizations of Georgia – Nino Tsulaia
  83. Civic Education Teachers Forum – Martin Thalhammer
  84. Electronic Governance for Georgia – Tea Turashvili