Members
28 / Oct / 2015
Member organisations of Working Group I V

1. Free Choice – Tinatin Rostiashvili
2. Research-Intellectual Club "Dialogue of Generations" – Gvantsa Totadze
3. Association “Psychea” – Elene Makaridze
4. Human Rights Priority – Nino Kavkasidze
5. Local Democracy Agency Georgia – Maka Tsertsvadze
6. Student Youth Council – Natia Gigiadze, Kakhaber Lomadze
7. Association "MERKURI" – Oleg Kikava
8. Rehabilitation Centre for Victims of Torture, Violence and Pronounced Stress Impact – EMPATHY – Kakha Mikadze
9. International Center of Geopolitical research – Nato Bachiashvili
10. Peaceful and Business Caucasus – Alu Gamakharia, Meri Gvadzabia
11. Youth Association "Droni" – Giorgi Kikalishvili
12. Save The Future Generation – Merab Gamsakhurdia, Ilona Biratova
13. Disarmament and Non-violence – Rima Gelenava, Irma Gelenava
14. Centre for Cultural Relations - Caucasian House – Tea Galdava
15. Youth Alternative – Nukri Kvelashvili
16. Foundation ”Multi- Ethnic Resource Centre on Civic Education Development” – Aleksandra Kalatozishvili
17. Coalition Homecare Georgia – Ucha Vakhania
18. Cultural-Humanitarian Fund "Sukhumi” – Tamar Gogokhia, Lali Shengelia
19. Teachers' Union "Education and Universe" – Nanuli Ramishvili
20. Civitas Georgica – Keti Abazashvili
21. Union "Article 42 of the Constitution" – Nikoloz Legashvili, Archil Chopikashvili
22. UN Association of Georgia – Lasha Jugheli
23. Association European Studies for Innovative Development in Georgia – Ineza Gagnidze
24. IDP Association "Consent" – Iulia Kharashvili, Lika Marghania
25. Coalition for Independent Living – Guna Bibieishvili
26. Levan Mikeladze Foundation – Archil Gegeshidze, Mariam Jakeli, Natia Ghvinjilia
27. Samtskhe-Javakheti Regional Association "Toleranti" – Tamar Samsonidze
28. Youth Union Euro Club - Irakli Mzhavanadze, Anna Margalitadze
29. International Center for Democratic Initiatives – Tariel Iremadze
30. Civil Forum for Peace – Temur Arbolishvili
31. Community Development Academy – Roma Dolaberidze, Mari Bolkvadze, Shorena Dolaberidze
32. Society of Democrat Women of Marneuli – Mikheil Aslikiani
33. The Greens Movement of Georgia – Lela Katcheishvili, David Sidamonidze
34. National Association of Scientific Analytics of Georgia – Giorgi Tchiladze
35. Public Advocacy – Demetre Lomadze
36. Georgian National Committee of International Council On Monuments and Sites ICOMOS Georgia – Manana Tevzadze
37. Association for the Farmers' Rights Defence – Mariam Goginashvili
38. International Foundation "LEA" – Marine Solomonishvili
39. Association "Imedi" – Kristina Kilanava
40. Journalism Resource Center – Nino Chanturia
41. Civil Society and Democracy Development Center – Vladimer Bozhadze
42. Healthy World – Tamta Chitava
43. "School-Family-Society" Association – Lasha Mkurnalidze
44. Women Enterprise" Fund Georgia – Meri Gelashvili
45. Association and Radio "Green Wave" – Tamar Nikoladze
46. Tbilisi Centre for Policy Analysis – Andro Gigauri
47. European Integration Forum – Tamar Abashidze
48. International Society "Caucasian Mosaic" – Naira Bepievi, Nino Popiashvili
49. Repatriates' Union – Leila Naroushvili
50. Foundation for Media Development – Tina Gogoladze
51. Caucasian House Georgia – Giorgi Shioshvili
52. PMC Research Center – Irakli Barbakadze
53. Georgian Association "Woman in Business" – Tamar Dolidze
54. Young socialists of Georgia – Salome Adamia
55. The Caucasus Institute for Peace, Democracy and Development – Tiko Tkeshelashvili
56. Union "Anti-Violence Network of Georgia" – Nato Shavlakadze, Eliso Amirejibi
57. Institute for the study of nationalism and conflict – Nino Kalandarishvili, Rusudan Marshania
58. Association of Youth Journalists “New Vision” – Loriana Avetisiani
59. Youth for Justice – Georgia – Lika Papunashvili
60. United Public Movement "Multinational Georgia" – Amiran Gelashvili
61. Foundation ALPE – Merab Basilaia
62. Junior achievement of Georgia – Viktoria Kvartskhava
63. Bridge of Friendship – Kartlosi – Megi Bibiluri, Arina Tavakarashvili
64. Helsinki Citizens’ Assembly Georgian National Committee – Giorgi Gelashvili
65. Abkhazeti – My Home – Salome Kapanadze
66. Civil Development and Human Rights Center - Lela Gogichaishvili
67. Charity Humanitarian Center "Abkhazia" – Thea Kacharava
68. League of Social Defense - Guram Mazmishvili
69. Thomas Jefferson Research Centre – Tornike Shurghulaia
70. Caucasus Youth Union – Tamari Phruidze
71. European Democratic Centre – Grigol Labartyava
72. Child, Family, Society – Rati Papunashvili

FaceBook Twitter E-mailPrint