Members
27 / Oct / 2015
Member organisations of Working Group I I I

1. Foundation “Caucasus Environment" – Manana Devidze
2. Civil Development and Human Rights Center – Nino Tsagareishvili
3. World Experience for Georgia – Giorgi Mukhigulishvili
4. Caucasus Environmental NGO network (CENN) – Revaz Getiashvili
5. Free Choice – Lela Dangadze
6. Research-Intellectual Club "Dialogue of Generations" – Nugzar Kokhreidze
7. Energy Efficiency Centre Georgia – Giorgi Abulashvili
8. Energy Efficiency Foundation – Vakhtang Zarkua
9. "Agroservice" – David Tamarashvili
10. OXFAM Georgia – Giorgi Datusani
11. Studio Monitor – Nana Biganishvili, Nino Zuriashvili
12. Women's Political Resource Center – Nana Mzhavanadze
13. Union "Ecotech" – Temur Vekua
14. Community Foundation GENIUS LOCI – Giorgi Dzamukashvili
15. Association for the efficient use of the Georgian energy resources – Nugzar Uflisashvili, Anzor Dundua
16. Georgia International Development Agency – Giorgi Maghradze
17. Association "Green Alternative" – Irina Svanidze, David Tchipashvili
18. Georgia Alliance for Safe Roads – Eka Laliashvili, Maia Kobalia
19. Georgian Red Cross Society – Ketevan Gordeladze
20. Partnership For Road Safety – Gela Kvashilava, Irakli Izoria
21. Imereti Union of Science - “SPECTRI” – Ketevan Tskhakaia
22. Union for sustainable development "Ecovision – Sergi Sophadze, Irine Japaridze, Eter Jincharadze
23. Community Development Association – Natela Giunashvili, David Shvelidze
24. Civil Development and Human Rights Center – Manana Tsuleiskiri
25. The Greens Movement of Georgia – Nino Chkhobadze, Rusudan Simonidze
26. Georgian National Committee of International Council On Monuments and Sites ICOMOS Georgia – Nato Tsintsabadze
27. Association for the Farmers' Rights Defence – Nana Phirosmanashvili
28. The Center for Strategic Research and Development of Georgia – Mariam Shotadze
29. Civil Society and Democracy Development Center – Inga Khutsishvili
30. Enterprise Innovation Development Center – Tamaz Vashakidze
31. Association and Radio "Green Wave" – Nino Jojua
32. Tbilisi Centre for Policy Analysis – Aleksandre Kacharava
33. International Center for Environmental Research – Grigol Abramia
34. Repatriates' Union – David Beritashvili
35. PMC Research Center - Mariam Saghareishvili
36. Mercy Corps Georgia – Irakli Kasrashvili
37. Georgian Association "Woman in Business" – Revaz Burchuladze
38. International Business and Economic Development Centre – David Tsiskaridze
39. Association of Young Professionals in Energy of Georgia
40. Heinrich Boell Foundation South Caucasus Regional Office – Tamar Antidze
41. Rural Communities Development Agency – Nino Gamisonia
42. Helsinki Citizens’ Assembly Georgian National Committee – Nana Mepharishvili
43. Green Earth – Oksana Bugrimenko
44.Association „Caucasus Development Group“ - Ketevan Archaia
45. League of Social Defense - Aleksandre Gogrichiani
46. Caucasus Youth Union – Salome Bokhua



FaceBook Twitter E-mailPrint